Dvacet let od svržení komunistické vlády - jsme opravdu svobodní?

Napsal Stajan.bloger.cz (») 3. 3. 2011 v kategorii Československý zpravodaj, přečteno: 1245×

17.listopadu 1989 jednotky tehdejšího Sboru národní bezpečnosti brutálně potlačily studentskou demonstraci, konanou u příležitosti 50.výročí uzavření vysokých škol v českých zemích nacisty a k uctění památky Jana Opletala. Události vzápětí dostaly rychlý spád, vláda ke svému údivu zjistila, že ji nikdo nerespektuje a 29.prosince téhož roku komunistické Federální shromáždění zvolilo Václava Havla prezidentem ČSSR.

Ne, nechceme naše čtenáře školit z historie, to jistě snadno zvládne záplava jiných. Teď nám jde o současnost a především o budoucí směřování naší země. Ještě jsme nedocílili toho, po čem před dvaceti lety volali studenti na pražské Národní třídě. Ještě pořád nejsme svobodni. Jenom se u nás vyměnil jeden cizí pán za druhého. Funkci Sovětského svazu a světového socialistického společenství převzala Evropská unie se svou ekonomickou globalizací.

Všechny velké podniky jsou v cizích rukách, o ekonomickou moc v zemi se dělí nadnárodní korporace s čínskými mafiemi a zkorumpovaný „stát“ tomu jen přihlíží. Češi a Slováci jsou využíváni jako levná pracovní síla, v zemích EU jim jsou upírána naprosto základní a samozřejmá práva a ministerstvo zahraničí „nezávislé“ České republiky tomu nejenže neumí nijak zabránit, ale ani nesmí zavést víza pro některé nečlenské země. Tak přece nevypadá ani nezávislost, ani svoboda. Pomalu, nenápadně, krok za krokem, s jistotou číhajícího tygra, nastupuje v celém euroatlantickém prostoru bezohledné panství nadnárodního Velkého bratra se svými tajně uplatňovanými hesly SVOBODA JE OTROCTVÍ a OTROCTVÍ JE SVOBODA…

Zdánlivě jsme volní, můžeme cestovat, kam se nám zlíbí, nakupovat vše, na co si vzpomeneme a říkat, co se nám zachce. Ve skutečnosti jsme velice důmyslně a tvrdě limitovaní stavem své peněženky, jejíž obsah zdaleka nezávisí jenom na nás, a také velkým množstvím nezbytných informací, které jsou před námi geniálně utajovány paradoxně tím, že jsme denně zahlcováni mnoha a mnoha zbytečnými sděleními typu kde se stala jaká vražda, kdo kde onemocněl, která celebrita přibrala pět kilo a podobnými „veledůležitými“ zprávami. Bohužel jsme si na nic neříkající „krimi-noviny“ místo skutečných a důležitých informací už dávno zvykli, přičemž informační „jalovou omáčku“ vlastně ani nevnímáme. Koho už dnes vlastně zajímá, že drtivou většinu zpravodajství v televizi tvoří rádoby zajímavosti a tzv. černá kronika? Opravdu je zrovna tohle svoboda???

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a deset