Heslo USA a Evropské unie: Divide et impera!

Napsal Stajan.bloger.cz (») 3. 3. 2011 v kategorii Československý zpravodaj, přečteno: 2335×
ceskoslovensky-zpravodaj/jugoslavie.jpg

Československo a Jugoslávie nesměli vstoupit do Evropské unie jako svobodné, jednotné země. Komu prospělo rozdělení těchto zemí na vzájemně nepřátelské, nebo alespoň nevraživé národy, politicky oslabené a hospodářsky zdecimované oblasti, kulturně a společensky ochuzené etnickými čistkami?

Už nacistickému Německu víc vyhovoval oddělený Protektorát Čechy a Morava pod přímou německou správou a zdánlivě „samostatný“ Slovenský stát. Stejný recept mělo Hitlerovo Německo pro Jugoslávii. Část si prostě přivlastnilo, z části vznikl tzv. Nezávislý Chorvatský stát a na zbytku jugoslávského území zuřila krutá a nelítostná válka proti civilnímu obyvatelstvu, která proti sobě postavila dva bratrské národy, rozdělené pouze náboženstvím. Srby a Chorvaty.

Stejně jako Češi a Slováci, mluví tyto dva národy natolik blízkými jazyky, že je velmi snadné je mylně považovat za jeden. Teď si zkuste představit Československo a Jugoslávii v Evropské unii. Tyto dvě kulturně blízké, vzájemně sympatizující federativní země, které nikdy v minulosti nestály proti sobě a jejichž obyvatelé hovoří podobnými jazyky, by mohly být snadno spojenci, stejně nebo ještě lépe, než mezi oběma světovými válkami. V době rakouské nadvlády dokonce většina národů těchto zemí do roku 1867 zasedala v jediném parlamentu. Společně s Polskem by znamenaly významný mocenský faktor, který by hospodářsky kontroloval celou střední, východní a jihovýchodní Evropu a vojensko-politicky by byl na západní Evropě a severní Americe naprosto nezávislý.

Dnes mají západo- a jihoslovanské národy deset oddělených parlamentů, deset vlád, které je až příliš snadné ovládat a manipulovat s nimi. Tři  etnicky čisté (až na výjimku na Slovensku, kde je dnes maďarská menšina významný destabilizující prvek) nástupnické ministáty jsou poslušnými členy Evropské unie. Navíc jsou jihoslovanské národy vzájemnou válkou znesvářené a jakékoli spojenectví je mezi nimi pro nejbližší dobu vyloučené.

Když v roce 1991 přestal existovat Sovětský svaz, všichni to považovali za výsledek oprávněných tužeb sovětských národů po svobodě a nezávislosti. Co na tom, že vzápětí zavládl chaos, anarchie, a některé oblasti bývalého Svazu byly na pokraji občanské války? Jenže později se tento návod separatismu pod heslem „nezávislosti, svobody a demokracie“ stal nástrojem Spojených států a Evropské unie pro ekonomické a zahraničně-politické podmanění celé střední a východní Evropy.

Spojené státy americké mají ve svém znaku heslo „E pluribus unum“. Z mnoha jediné. Motto Evropské unie je téměř stejné, „In varietate concordia“. Svornost v rozmanitosti. V praxi se ovšem obě unie, severoamerická i evropská řídí úplně jiným, dlouhými věky ověřeným heslem, známým a uplatňovaným už od dob Římského impéria. Rozděl a panuj.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a dvě