Internet sjednocuje Československo

Napsal Stajan.bloger.cz (») 5. 4. 2011 v kategorii Československý zpravodaj, přečteno: 1942×
logo.jpg

Svobodný, nebezpečný, cenzurovaný i kriminální. Přidejte jakýkoli přívlastek a bude správný. Velebený, proklínaný, zbytečný, nezbytný, globální, místní, moderní, hloupý, plný nedocenitelných informací i naprosto neuvěřitelných lží. Internet.

Internet ale kromě mnoha dobrých i špatných věcí také spojuje lidi a národy. Zatímco mocní v českých zemích, na Slovensku a v celé Evropské unii stále tvrdí, že se starají o prospěch občanů, té které země, unie, světa a málem i celého vesmíru, na internetu se stále častěji objevují výzvy o obraně demokracie před současnými vrchnostmi.

Zatímco televizní zpravodajství je plné zločinů, katastrof a roztomilých zvířátek, komentáře k politickým zprávám na internetu jsou mírně řečeno velmi nelichotivé. Lidé zde vyjadřují odpor nejen ke korupcí prolezlé české či slovenské vládě, stále více a více lidí si uvědomuje, že naše problémy jsou stejné a jediným cílem rozdělení Československa bylo vytvoření nových dobře zabezpečených místeček pro nové stranické špičky a jejich kamarády.

Rozdělit Československo bylo až trestuhodně snadné. Stačilo lhát, plivat špínu na „ty druhé“, křičet a hlavně zadržovat informace „odtamtud“. Přiznejme si: nechali jsme se podvést jako malé děti, pánové Klaus, Mečiar, Havel a jejich parta všehoschopných kamarádíčků nás prostě oblafla. Vše, co jsme měli, je dneska v cizích rukách, demokratické volby a naše hlasy nemají hodnotu ani toho papíru, který vhazujeme do urny.

Dnes spolu mohou hovořit lidé z Plzně, Brna, Ostravy, Žiliny či Prešova, a nemusí se ani zvednout od stolu ve svém bytě. Televize něco odvysílá, noviny něco vytisknou, ale na internetu spolu lidé hovoří.

Malý příklad. Krátce před podpisem ostudné Lisabonské smlouvy řekl Václav Klaus, že tato smlouva je špatná, že připravuje členské země EU o suverenitu, atd. Většina českých novin a televizí začala okamžitě „informovat“, že Václav Klaus dělá tzv. České republice „ostudu“, a celou naši zemi „zesměšnil“.

Stačí se však podívat na internet a překvapivě zjistíme, že zprávy od prostých lidí a dokonce i některých poslanců Evropského parlamentu jsou plné vzkazů typu „Češi, nedejte se!“, „Takového prezidenta chci taky.“, „Co Dublin začal, Praha dokončí.“, a jiné. O tom však česká „nezávislá média“ takticky pomlčela…

Pomalý, ale vytrvalý růst zájmu lidí o obnovení, sjednocení či vznik nové Československé republiky je v ostrém kontrastu s debaklem, jaký zažila v českých zemích Evropská unie. Čím je nedemokratičtější, tím méně ji máme rádi.

Zatímco tedy EU proti sobě sjednocuje většinu Evropanů, Československo získává na internetu příznivce z řad lidí znechucených „domácími“ politiky a jejich likvidačními reformami. Roste počet stránek připomínajících 1.čs.republiku, čs.armádu v roce 1938, okolnosti vzniku Československa. Nikdo nikdy nezpochybňoval, že československé dějiny jsou našimi dějinami. Je jen potěšitelné, že stále více lidí spojuje Československo nejen s minulostí, ale i s budoucností naší země.

Máme se o co opřít a na co navázat, nepotřebujeme nacistickou, fašistickou ani komunistickou ideologii k tomu, abychom se vzepřeli a naši neradostnou současnost nahradili lepší, odpovědnější a hlavně demokratičtější budoucností. Společně to dokážeme, i díky facebooku.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a devět