Letem světem

Napsal Stajan.bloger.cz (») 25. 5. 2011 v kategorii Československý zpravodaj, přečteno: 1380×
ceskoslovensky-zpravodaj/104px-geo-globe.jpg

Zatímco se mnoho zemí potýká se separatismem (Srbsko, Kypr, Moldávie, ale i Belgie, Francie či dokonce Spojené státy), existují i opačná hnutí s cílem napravit skutečné či domnělé historické chyby a sjednotit země, které byste dnes hledali na mapě marně, ale jejichž někdejší občané svou roztrženou (či roztrhanou) vlast neopustili a více či méně aktivně podnikají kroky k jejímu znovusjednocení.

Velkým a nutno říci příjemným překvapením je internetová stránka Nová Jugoslávie, která má na facebooku na 116 tis. příznivců. Úctyhodné na údajně rozhádané balkánské národy. Podobně existuje silná snaha o obnovení jednoty rozděleného Kypru či řecké pokusy o připojení bulharské a exjugoslávské Makedonie ke své stejnojmenné oblasti. Naproti tomu se sjednocením někdejšího Sovětského svazu se s největší pravděpodobností počítat nedá.

To naše všemocná a všehoschopná Evropská unie má jiné problémy. Její nebozí komisaři pořád nemůžou pochopit, proč ji lidé tak strašně nemají rádi. Vždyť pro nás ti mravenečkové pilní bruselští dělají tolik, integraci posilují, společné zákony schvalují, evropské ambasády budují, dokonce evropskou armádu vystrojili a my, nevděčníci, stále říkáme ne, ne, ne!

Dokonce se už množí hlasy požadující v některých zemích postižených eurozónou, aby euro bylo opuštěno, prokleto a navždy zapomenuto. Slovensko má svůj vehementně popíraný „plán B“, a Řecko tímto způsobem zvažuje (samozřejmě až jako tu nejposlednější možnost) vyřešit své již dávno ne pouze finanční problémy.

Maďarsko schválilo svou novou, velmi diskutabilní ústavu, aby slovenští ultranacionalisté s panem Slotou v čele měli další důvod ke křiku. Nic jiného přece čekat nemohlo.

Po Hirošimě a Nagasaki má Japonsko nový jaderný památník, který si v ničem nezadá s ukrajinským Černobylem. Evakuace, uzavřená oblast a mnohaletá dekontaminace dává naději, že podobně jako v Černobylu se místní fauna a flóra s vysokou radiací vyrovná, a díky trvalé nepřítomnosti rušivého elementu zvaného člověk se konečně začne přírodě v Japonsku dařit.

Zatímco tedy Evropská unie na Den Evropy za asistence německé Luftwaffe a říšských orlic slavnostně vyvěsí svou modrou vlajku posetou žlutými hvězdami, černým humorem nadaní Srbové tuto vylepšili o hákový kříž, aby celá Evropa věděla, co si o naší matičce unii myslí rozumně uvažující Balkán. Jen doplním, že toto roztomilé dílko patří k těm shovívavějším od našich jihoslovanských bratrů. I když kdo ví, pokud se příštím prezidentem EU stane obávaný stárnoucí Terminátor, má se Balkán nač těšit. A my taky.

Vám, vážení a milí čtenáři, přeji hlavně pevné nervy do budoucna, protože při tom, co dělají a ještě budou dělat naše drahé protektorátní vlády, budete potřebovat nervy vpravdě ocelové. Hlavně se za pár let nezapomeňte tvářit úplně normálně a nenápadně, protože v pražském metru se bude testovat systém na rozpoznávání divného chování.

Tak ne aby vás napadlo vyplazovat na vlajku EU jazyk.               

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a jedenáct