Prolhaná demokracie?

Napsal Stajan.bloger.cz (») 30. 1. 2011 v kategorii Československý zpravodaj, přečteno: 1069×

Podvod a lež se v takzvaných demokratických zemích staly běžnou součástí komunikace s občany. Politická prohlášení se dělají na míru předpokládaným posluchačům, předvolební kampaně jsou stále primitivnější a útočnější. Příkladů takových neseriózních kampaní máme v této době kolem sebe všude dost.

Politici, manažeři, různí odborníci na styk s veřejností a nejrůznější mediální a PR agentury se předhánějí v umění manipulace. Televize a tisk dnes pomáhají vytvářet veřejné mínění. Stále více dnes platí Goebbelsův výrok, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Za to jsou televize placeny a to je také jejich hlavní úkol. Kdo je ovládá, ten je vítěz.

Václav Havel, autor známého hesla Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí, zcela nepokrytě lhal, když mluvil o zrušení dvou vojenských bloků, které rozdělovaly Evropu.

Zatímco exsocialistický Varšavský pakt byl bez náhrady zrušen, NATO bylo nejen rozšířeno a posíleno, ale v rozporu jak s Chartou OSN, tak s Washingtonskou dohodou, která NATO založila, v březnu 1999 zaútočilo na nepevnou a vnitřními nepokoji zmítanou Jugoslávii.

Tento kdysi hrdý a respektovaný mnohonárodní stát, který se nikdy nesklonil ani před Hitlerem, ani před Stalinem, nejenže nenapadl žádnou členskou zemi NATO, ale ani takové napadení neplánoval. Naopak sám byl přepaden, čelil bombardování a povstaleckým gerilám, později byl tento stát zničen a území Srbska se kombinací vojenských a politických prostředků dále zmenšilo.

Srbové přitom byli ve světových médiích označováni za hlavní viníky nejhoršího konfliktu v Evropě od 2.světové války. Mnohé důkazy o tzv. srbských válečných zločinech se naši západní „spojenci“ nerozpakovali zfalšovat. Zejména v Kosovu byla legitimní obrana celistvosti Srbska před albánskými teroristy vydávána za masakrování albánských civilistů.

V čele těchto válečných útoků a hrubých diplomatických nátlaků na jugoslávské, resp. srbské politické představitele stály Spojené státy americké a téměř všechny země EU. Samozřejmě v rozporu s mezinárodním právem. Dnes je tato opuštěná, zmrzačená země poslušným členem tzv. mezinárodního společenství a její představitelé již byli dotlačeni k podání přihlášky do nadnárodní říše jménem Evropská unie. A není nikdo, kdo by se odvážil soudit NATO za jeho zločiny proti míru, okupaci cizího území, bombardování civilních objektů a za jeho pobíjení nevinných civilistů.

Stejně protiprávně byl v roce 2003 přepaden Irák. Stát, který nevedl válku proti státům NATO, ani ji nepřipravoval a důvod pro jeho přepadení byl vymyšlený. Zbraně hromadného ničení, jejichž vlastnictví bylo oficiálním důvodem pro americko-britskou invazi do Iráku, se nikdy nenašly.

Irácká vpravdě zločinecká vláda, která z etnických či náboženských důvodů bezpříkladným způsobem terorizovala téměř všechny občany vlastního státu, byla v porovnání s režimem, který tam panuje dnes, vlastně oázou míru a blahobytu. Situace v této zemi je v současnosti tak hrozivá, že je velice obtížné odlišit tamní teroristy od bojovníků za svobodu.

Takzvaným demokratickým mocnostem se na začátku našeho století podařil opravdu skvělý kousek. Kvůli touze po moci, kvůli špinavým obchodům, pro peníze a stále vyšší zisk, nám téměř neustále lžou. Tyto kdysi svobodné země se staly baštou bezcharakterních podvodníků, lidí, kteří z peněz udělali nástroj své vojenské a politické moci.

Zastupitelská demokracie postupně degenerovala do podoby vlády bohatých nad chudými, kdy hrstka vyvolených rozhoduje o osudech milionů formálně svobodných, ale relativně nemajetných lidí.

V průběhu 19. a na začátku 20.století byla zastupitelská demokracie symbolem pokroku, svobody a spravedlnosti. Ale dnes je politika v tzv. demokratických zemích symbolem hrabivosti, korupce a naprostého ignorování občanských a lidských práv.

Dnes je zřejmé, že euroatlantická civilizace ve své funkci zajistit bezpečnost, spravedlnost a svobodu naprosto selhává. Viníky známe, jsou to navzájem propojené nadnárodní finanční a obchodní korporace, které nezajímá nic jiného, než jejich vlastní zisk.

Těmto organizacím výrobců zisku se bohužel povedlo zcela vyprázdnit pojem svobody a demokracie, protože státy a mezinárodní organizace typu OSN, NATO a EU jsou jejich poslušným majetkem. Na výsledcích tzv. demokratických voleb už dávno nezáleží, protože místo parlamentu dnes rozhodují nikým nezvolení pánové a dámy na světových burzách, v správních radách a v jejich službách i odborníci na tvorbu veřejného mínění.

Soudobá demokracie tak zcela popírá sama sebe a tím ze svých zastánců a obdivovatelů vyrábí své odhodlané a nesmiřitelné nepřátele. Je to velká škoda. Neznamená to ale, že bychom snad měli demokracii odstraňovat, nebo na ni jakkoli útočit. Naopak ji musíme posilovat, rozvíjet a přitom odstraňovat ty nejhorší nedostatky zastupitelské demokracie.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a třináct